Sex v sene a víno
  • Facebook

 

Na svete existujú tri témy, na ktoré si budete mať čo povedať s hocijakým človekom. Jedlo, sex a alkohol. Pod prvým si väčšina mužov predstaví kus mäsa, nežné pohlavie bude rozprávať zase o diéte. Tie druhé dve spolu často súvisia, teda aspoň si to myslíme. Pôsobí alkohol na obe pohlavia rovnako?

Ako účinkuje alkohol

V zásade sa jedná o etanol, zložku alkoholu . Etanol sa vstrebáva v menšej miere v ústach, asi 20% v žalúdku a až 80% v hornej časti tenkého čreva, v takzvanom dvanástniku. Požitím alkoholu sa narušujú senzorické funkcie – zrak a sluch, motorické funkcie – všetko trvá dlho, najzaujímavejšie je pôsobenie na psychické funkcie, kedy máte pocit, že ste omnipotentný. (slovo som použil zámerne v súvislosti so seriálom „Priatelia“ kuk na Joeyho) Toľko vedecký výklad.

Ja by som na vysvetlenie použil slová klasika:

„Po degustácii alkoholu je teplo, ste hladný a nadržaný….“

Účinok na ženy

Pokiaľ máte vagínu, alkohol môže mať na váš sexuálny život rôznorodý účinok.

Jeden alebo dva poháre môžu zvýšiť vzrušenie, no ruku do ohňa za to nedám!

Pitie alkoholu ženám zvyšuje hladinu testosterónu. Tento mužský hormón hrá významnú úlohu pri sexuálnej túžbe. Možno by sa dalo povedať, že ste nadržaná ako chlap.

Placebo efekt

Pitie alkoholu sa spája aj s určitým očakávaním. Keď pijete, čakáte, že sa budete cítiť viac sexi a istejšie alebo, že máte viac šťastia. V podstate sa jedná o seba-motiváciu, čo v praxi znamená, že to čo si podvedome myslíte, to aj v realite urobíte, samozrejme, bez zábran.

Orgazmus

Samé zlé správy. Vysoká hladina alkoholu spôsobuje znižovanie vzrušenia v genitáliách, orgazmus je v nedohľadne a keď príde, tak len taký, aby sa nepovedalo. Alkohol rozprúdi oheň v krvi, čo môže viesť k opuchnutiu genitálií. Oheň samozrejme vysušuje a kde je sucho, tak to ide ťažko. Však poznáte české príslovie: „Kdo maže, ten jede…“

Účinok na mužov

Pokiaľ máte penis, je to všetko priamočiarejšie, teda aspoň, čo sa alkoholu týka.

Neviem či poznáte slangový výraz „whiskey dick“, ale garantujem vám, že vám môže visieť aj z iného alkoholu.

Erekcia v nedohľadne

Alkohol znižuje prietok krvi v penise a doslova deprimuje váš nervový systém. Vysoký alkohol v krvi u chlapa potláča akékoľvek zábrany a odpoveď „nie“ neznamená nie. Jedinou výhodou by mohla byť oddialená alebo žiadna ejakulácia, no pokiaľ netrénujete tantru, asi to nebude ideál.

Aj abstinent si príde na svoje

V podstate štúdie dokazujú, že jeden alebo dva drinky nemôžu uškodiť, ale čo potom s nedopitou fľašou? Aj na to nám dáva odpoveď vedecká obec.

Za posledných desať rokov sa uskutočnilo niekoľko štúdií, ktoré sa pokúšali zistiť, že aké vône aktivujú pohlavnú aktivitu u žien a u mužov. Ženy reagovali viac na vôňu než muži.

Vône, ktoré vzrušujú ženy:

pižmo, zemité a drevité vône, pendrek, čerešňa

V akom víne ich môžete nájsť:

Frankovka modrá, Pinot noir, Barolo, Chianti, Brunello di Montalcino

Vône, ktoré vzrušujú mužov:

levanduľa, karamel, maslo, pomaranč, pendrek, vanilka, vianočné korenie

V akom víne ich môžete nájsť:

červené vína školené na novom dubovom sude ako Cabernet sauvignon, Merlot (top level Bordeaux, California) a biele vína rovnako školené na sude ako Chardonnay (top level Champagne, Chablis), prípadne fortifikované vína

Pevne verím, že ste si našli svoje víno na umiernené pitie i neskoršie čuchanie a článok by som ukončil „omnipotentným“ heslom:

 

Kto nečuchá s nami, pije proti nám!

Jozef Milčík
  • Facebook

Jozef Milčík

Autor článku

Žijem vínom, šírim kultúru vína, hodnotím vína a píšem recenzie. Pracoval som dlhé roky v gastronómii, žil som ňou. Som vyslúžilý sommeliér s 20-ročnou skúsenosťou v oblasti obchodu s vínom, v gastronómii, budovania značiek a investícií do vína.

 

Zdroj:

https://winefolly.com/lifestyle/wine-sex-drive-match/

https://www.healthline.com/health/alcohol-and-sex#common-myths

https://www.birell.sk/files/expertiza_birell.pdf

Preložené, upravené a skrátené